A-laget 2000

DEBUTSESONGEN I 4. DIVISJON vart ein kamp på nedre tabellhalvdel. Laget enda til slutt på 10. plass, og fornya 4. divisjonskontrakt. Toppscorarar vart Magnus Hisdal og Morten Hjelle med 5 nettkjenningar kvar. Klubben hadde også eit godt juniorlag denne sesongen, og frå det laget fekk både Rayner Nygaard, PålTufta og Robert Eikeland sin A-debut. VHFK fekk dette året også ein cupsiger då Osterøy vart slått i finalen i Osterøy Cup.

Trenar: Sjur Hopland                                             Toppscorar: Morten Hjelle - 5 mål

Hjelpetrenar: Magnus Hisdal                                                     Magnus Hisdal - 5 mål

 

Tabell og terminliste - sesongen 2000

  Lag Kamper V U T Målforskjell Poeng
1 Arna-Bjørnar 22 15 2 5 56  -  30 47
2 Osterøy 22 15 2 5 45  -  27 47
3 Voss 22 15 1 6 65  -  31 46
4 Nymark 22 11 4 7 52  -  30 37
5 Norheimsund 22 10 5 7 53  -  51 35
6 Odda 22 9 6 7 44  -  39 33
7 Sandviken 22 8 6 8 38  -  38 30
8 Djerv 22 7 6 9 36  -  35 27
9 Eikelandsfjorden 22 7 4 11 41  -  62 25
10 Valestrand/Hjellvik 22 6 3 13 36  -  52 21
11 Bjørnar 22 4 3 15 32  -  61 15
12 Lindås 22 2 4 16 23  -  65 10

 

 

Dag   HjemmelagResultatBortelagBane
28.04.2000   Djerv 1 - 0 Bjørnar Møhlenpris
28.04.2000   Sandviken 1 - 3 Voss Stemmemyren
29.04.2000   Norheimsund 2 - 5 Arna-Bjørnar Norheimsund
29.04.2000   Nymark 5 - 0 Eikelandsfjorden Nymark grus
29.04.2000   Valestrand/Hjellvik 0 - 1 Odda Furubakken
03.05.2000   Lindås 0 - 1 Osterøy Lindås
05.05.2000   Bjørnar 0 - 3 Nymark Garnes
06.05.2000   Arna-Bjørnar 2 - 0 Djerv Arna stadion
06.05.2000   Odda 0 - 2 Sandviken Odda stadion
06.05.2000   Osterøy 3 - 1 Valestrand/Hjellvik Osterøy stadion
06.05.2000   Voss 4 - 0 Norheimsund Prestegardsmoen 
07.05.2000   Eikelandsfjorden 6 - 1 Lindås Eikelandsosen
10.05.2000   Arna-Bjørnar 3 - 1 Voss Arna stadion
10.05.2000   Djerv 0 - 0 Nymark Møhlenpris
10.05.2000   Lindås 2 - 5 Bjørnar Lindås
10.05.2000   Norheimsund 1 - 1 Odda Norheimsund
10.05.2000   Sandviken 0 - 2 Osterøy Stemmemyren
10.05.2000   Valestrand/Hjellvik 2 - 4 Eikelandsfjorden Furubakken
13.05.2000   Bjørnar 1 - 2 Valestrand/Hjellvik Garnes
13.05.2000   Nymark 6 - 0 Lindås Nymark grus
13.05.2000   Odda 0 - 1 Arna-Bjørnar Odda stadion
13.05.2000   Voss 1 - 1 Djerv Prestegardsmoen 
14.05.2000   Eikelandsfjorden 2 - 1 Sandviken Selsvåg
14.05.2000   Osterøy 4 - 1 Norheimsund Osterøy stadion
19.05.2000   Djerv 2 - 1 Lindås Møhlenpris
19.05.2000   Sandviken 2 - 0 Bjørnar Stemmemyren
20.05.2000   Norheimsund 4 - 1 Eikelandsfjorden Norheimsund i
20.05.2000   Voss 0 - 1 Odda Prestegardsmoen 
21.05.2000   Arna-Bjørnar 3 - 0 Osterøy Arna stadion
21.05.2000   Valestrand/Hjellvik 1 - 2 Nymark Furubakken
25.05.2000   Bjørnar 2 - 2 Norheimsund Garnes
26.05.2000   Nymark 2 - 1 Sandviken Nymark grus
27.05.2000   Lindås 3 - 3 Valestrand/Hjellvik Lindås
27.05.2000   Odda 1 - 1 Djerv Odda stadion
28.05.2000   Eikelandsfjorden 1 - 1 Arna-Bjørnar Eikelandsosen
31.05.2000   Djerv 0 - 1 Valestrand/Hjellvik Møhlenpris
01.06.2000   Norheimsund 3 - 2 Nymark Norheimsund
01.06.2000   Odda 3 - 1 Osterøy Odda stadion
01.06.2000   Voss 4 - 1 Eikelandsfjorden Prestegardsmoen 
01.06.2000   Arna-Bjørnar 3 - 1 Bjørnar Arna stadion
01.06.2000   Sandviken 1 - 1 Lindås Stemmemyren
04.06.2000   Nymark 0 - 0 Arna-Bjørnar Nymark grus
04.06.2000   Bjørnar 2 - 4 Voss Garnes
04.06.2000   Eikelandsfjorden 1 - 2 Odda Eikelandsosen
04.06.2000   Lindås 0 - 2 Norheimsund Lindås
04.06.2000   Osterøy 3 - 2 Djerv Osterøy stadion
04.06.2000   Valestrand/Hjellvik 1 - 1 Sandviken Furubakken
12.06.2000   Norheimsund 4 - 3 Valestrand/Hjellvik Norheimsund
12.06.2000   Odda 9 - 0 Bjørnar Odda stadion
12.06.2000   Osterøy 3 - 0 Eikelandsfjorden Osterøy stadion
12.06.2000   Voss 2 - 1 Nymark Prestegardsmoen
12.06.2000   Djerv 1 - 2 Sandviken Møhlenpris
14.06.2000   Arna-Bjørnar 3 - 1 Lindås Arna stadion
16.06.2000   Bjørnar 2 - 4 Osterøy Garnes
16.06.2000   Djerv 0 - 0 Eikelandsfjorden Møhlenpris
16.06.2000   Sandviken 3 - 1 Norheimsund Stemmemyren
17.06.2000   Nymark 1 - 1 Odda Nymark grus
19.06.2000   Valestrand/Hjellvik 4 - 2 Arna-Bjørnar Furubakken
22.06.2000   Osterøy 0 - 3 Nymark Osterøy stadion
24.06.2000   Odda 0 - 0 Lindås Odda stadion
24.06.2000   Voss 0 - 1 Valestrand/Hjellvik Prestegardsmoen
24.06.2000   Djerv 2 - 2 Norheimsund Møhlenpris
25.06.2000   Eikelandsfjorden 1 - 2 Bjørnar Eikelandsosen
26.06.2000   Arna-Bjørnar 1 - 5 Sandviken Arna stadion
28.06.2000   Osterøy 0 - 1 Voss Osterøy stadion
30.06.2000   Bjørnar 0 - 3 Djerv Garnes
01.07.2000   Arna-Bjørnar 5 - 1 Norheimsund Arna stadion
01.07.2000   Odda 6 - 1 Valestrand/Hjellvik Odda stadion
01.07.2000   Voss 5 - 0 Sandviken Prestegardsmoen
03.07.2000   Osterøy 1 - 0 Lindås Osterøy stadion
04.08.2000   Djerv 1 - 4 Arna-Bjørnar Møhlenpris
04.08.2000   Nymark 2 - 2 Bjørnar Nymark grus
05.08.2000   Lindås 2 - 2 Eikelandsfjorden Lindås
05.08.2000   Norheimsund 4 - 2 Voss Norheimsund
05.08.2000   Sandviken 1 - 1 Odda Stemmemyren
06.08.2000   Valestrand/Hjellvik 0 - 3 Osterøy Furubakken
09.08.2000   Bjørnar 3 - 0 Lindås Garnes
09.08.2000   Eikelandsfjorden 2 - 1 Valestrand/Hjellvik Eikelandsosen
09.08.2000   Nymark 1 - 0 Djerv Nymark grus
09.08.2000   Odda 2 - 2 Norheimsund Odda stadion
09.08.2000   Osterøy 2 - 1 Sandviken Osterøy stadion
09.08.2000   Voss 3 - 0 Arna-Bjørnar Prestegardsmoen
12.08.2000   Norheimsund 0 - 3 Osterøy Norheimsund
13.08.2000   Arna-Bjørnar 3 - 4 Odda Arna stadion
13.08.2000   Djerv 6 - 4 Voss Møhlenpris
13.08.2000   Sandviken 6 - 2 Eikelandsfjorden Stemmemyren
14.08.2000   Lindås 1 - 6 Nymark Lindås
14.08.2000   Valestrand/Hjellvik 6 - 2 Bjørnar Furubakken
16.08.2000   Lindås 2 - 5 Voss Lindås
18.08.2000   Bjørnar 1 - 1 Sandviken Garnes
19.08.2000   Lindås 1 - 0 Djerv Lindås
19.08.2000   Nymark 4 - 1 Valestrand/Hjellvik Nymark grus
19.08.2000   Odda 2 - 6 Voss Odda stadion
19.08.2000   Osterøy 2 - 0 Arna-Bjørnar Osterøy stadion
20.08.2000   Eikelandsfjorden 1 - 4 Norheimsund Eikelandsosen
25.08.2000   Arna-Bjørnar 6 - 1 Eikelandsfjorden Arna stadion
25.08.2000   Sandviken 0 - 3 Nymark Stemmemyren
26.08.2000   Djerv 5 - 0 Odda Møhlenpris
26.08.2000   Norheimsund 4 - 1 Bjørnar Norheimsund
26.08.2000   Valestrand/Hjellvik 2 - 1 Lindås Furubakken
26.08.2000   Voss 3 - 0 Osterøy Prestegardsmoen
01.09.2000   Bjørnar 0 - 2 Arna-Bjørnar Garnes
01.09.2000   Lindås 0 - 4 Sandviken Lindås
02.09.2000   Nymark 2 - 5 Norheimsund Nymark grus
03.09.2000   Eikelandsfjorden 0 - 8 Voss Eikelandsosen
03.09.2000   Osterøy 3 - 0 Odda Osterøy stadion
03.09.2000   Valestrand/Hjellvik 0 - 3 Djerv Furubakken
08.09.2000   Djerv 2 - 2 Osterøy Møhlenpris
08.09.2000   Sandviken 2 - 2 Valestrand/Hjellvik Stemmemyren
09.09.2000   Arna-Bjørnar 3 - 2 Nymark Arna stadion
09.09.2000   Norheimsund 4 - 2 Lindås Norheimsund
09.09.2000   Odda 2 - 3 Eikelandsfjorden Odda stadion
09.09.2000   Voss 2 - 1 Bjørnar Prestegardsmoen 
13.09.2000   Eikelandsfjorden 5 - 1 Nymark Eikelandsosen
15.09.2000   Sandviken 3 - 2 Djerv Stemmemyren
16.09.2000   Bjørnar 2 - 4 Odda Garnes
16.09.2000   Nymark 3 - 0 Voss Nymark grus
16.09.2000   Valestrand/Hjellvik 2 - 4 Norheimsund Furubakken
17.09.2000   Eikelandsfjorden 2 - 2 Osterøy Eikelandsosen
18.09.2000   Lindås 0 - 2 Arna-Bjørnar Lindås
23.09.2000   Arna-Bjørnar 2 - 1 Valestrand/Hjellvik Arna stadion
23.09.2000   Odda 2 - 1 Nymark Odda stadion
23.09.2000   Voss 5 - 1 Lindås Prestegardsmoen
23.09.2000   Osterøy 3 - 1 Bjørnar Osterøy stadion
24.09.2000   Eikelandsfjorden 5 - 1 Djerv Eikelandsosen
27.09.2000   Norheimsund 1 - 1 Sandviken Norheimsund
30.09.2000   Norheimsund 2 - 3 Djerv Norheimsund
30.09.2000   Bjørnar 4 - 1 Eikelandsfjorden Garnes
30.09.2000   Lindås 4 - 2 Odda Lindås
30.09.2000   Nymark 2 - 3 Osterøy Nymark grus
30.09.2000   Sandviken 0 - 5 Arna-Bjørnar Stemmemyren
30.09.2000   Valestrand/Hjellvik 1 - 2 Voss Furubakken