Fire lag med full pott

Valestrand Hjellvik, Ny Krohnborg, Djerv og Radøy Manger har fått ein god start på årets sesong med full poengfangst etter to serierundar. Djerv har imponert mest av alle med seier mot Loddefjord og Sandviken. Dette er to lag som er forventa i toppen av årets serie. Les alt om dei to første rundane her...

Sesongstart - 1. serierunde

Ingen store overraskelser i årets første serierunde. Dei antatt beste laga sikra seg tre poeng og ekstra målrikt vart det i Bergen mellom Djerv og Loddefjord. Heile 11 scoringar vart det i ein fartsfyllt kamp der Djerv tilslutt vann 7-4.

Rosendal som i fjor gjekk heile vårsesongen utan poeng fekk i år ein pangstart og tre poeng mot nykommar Austrheim/Lindås.

Laksevåg som har slått seg sammen med Orion tok og tre poeng i seriestarten mot ein annan nykommar, Fusa Fotball.

Det var stor spenning på Furubakken når VHFK  tok imot Sandviken til seriepremiere forrige søndag. Gjestane rykka ned fra 3. divisjon i 2009 og det er alltid spennande å sjå kva kvalitet som er i dei nye 4. divisjonslaga. Heimelaget med ein solbrun trenar Jo Solberg i spissen styrte inn til ein solid 3-1 seier og tre poeng i sesongstarten.

 

Runde 1
Laksevåg - Fusa Fotball2 - 1Kampfakta
Rosendal - Austrheim-Lindås3 - 2Kampfakta
Djerv - Loddefjord7 - 4Kampfakta
NHH - Radøy/Manger0 - 2Kampfakta
Voss 2 - Ny-Krohnborg0 - 4Kampfakta
Valestrand Hjellvik - Sandviken3 - 1Kampfakta

 

Her kan du finne meir info om den 1. serierunden

 

2. serierunde

Valestrand Hjellvik vann 2-1 over Fusa Fotball på bortebane. Heimelaget fekk 3 mann utvist og ein haug med gule kort. I tillegg brente Fusa straffespark og det var ein heilsvart premiere på heimebane i 4. divisjon. Dermed kunne VHFK innta tabelltoppen fredag kveld.

Djerv forsatte å imponera med 4-1 på bortebane mot sterke Sandviken. No skal laget ut i 2. kval. runde til NM mot Fyllingen. Det blir spennande å sjå kor langt cup-askeladden når i år.

Fyllingen skal ikkje føla seg for sikre på seier i den kampen sjølv om det er ein divisjon mellom dei.

Loddefjord fekk rista av seg stortapet i første runde og knuste Rosendal heile 6-3. Dermed har Loddefjord ein målforskjel på 10-10 etter to kampar! Det er vel og bra med 10 scoringar på to kampar, men at laget slepp inn så mykje mål er urovekkande. Skal laget hevda seg i toppen i år må silen i forsvaret tettast fort.

 

Runde 2
Austrheim-Lindås - NHH0 - 0Kampfakta
KampfaktaFusa Fotball - Valestrand Hjellvik1 - 2Kampfakta
Sandviken - Djerv1 - 4
Ny-Krohnborg - Laksevåg2 - 1
Loddefjord - Rosendal6 - 3Kampfakta
18-04 16:00Radøy/Manger - Voss 23 - 1 

 

 

 

Tabell 4.div Menn avd.1 2010

LagKSUTMFMMP
1Djerv22001156
2Ny-Krohnborg2200616
3Radøy/Manger2200516
4Valestrand Hjellvik2200523
5Loddefjord210110103
6Laksevåg2101333
7Rosendal2101683
8Austrheim-Lindås2011231
9NHH2011021
10Fusa Fotball2002240
11Sandviken2002270
12Voss 22002170

 

Toppscorer

 

3 mål

Roar Olsen             Loddefjord

Richard Vågenes    Djerv

Are Viken                Djerv

Svein Erik Bjordal   Djerv

 

2 mål

Magnus Opheim      Valestrand Hjellvik

Are Førde                Austrheim/Lindås

Kjetil Rangsæter      Rosendal

Tom Andre Axland   Ny Krohnborg

Daniel Misund          Loddefjord

Stian Stenhjem        Loddefjord

 

1 mål

Jonas Hauge            VHFK

Mons Gillesdal          VHFK

Øyvind Thomassen  VHFK

22 spillere fra andre lag har scoret 1 mål

 

Runde 3 med tippetips
23-04 19:00Radøy/Manger - LaksevågH Dette tar R/M enkelt
23-04 19:00Loddefjord - Austrheim-LindåsSikker H
23-04 19:00Valestrand Hjellvik - Ny-KrohnborgJevn toppkamp. Tror på hjemmeseier.
24-04 15:00Rosendal - SandvikenÅrets første seier for Sandviken.
24-04 15:00Djerv - Fusa FotballHUkens sikreste!
25-04 16:00Voss 2 - NHHBÅrets første mål og trepoenger kommer i denne kampen for NHH.