Laksevåg med kniven på strupen

Det gjenstår to serierundar av årets sesong i 4. divisjon. Laksevåg ligg i øyeblikket på sikker plass med heile fem poeng ned til nedrykksstreken, men taper dei for Loddefjord på lørdag kan det fort enda med nedrykk. I siste kampen møter dei nemlig formsterke Sandviken til det som kan bli ein kamp på liv og død for dei to laga. Vi gir deg ein oversikt over ulike scenarioer, toppscorartabell og mykje meir som opplading til laurdagens kamp mellom Rosendal og Vhfk...

Det som er heilt klart før dei to siste serierundane er at opprykkskampen står mellom Loddefjord og Valestrand Hjellvik. Djerv er på sikker plass og spelar i 4. divisjon neste år også. Radøy Manger og Ny Krohborg møtest denne helga, og det laget som tar poeng i den kampen er også sikra nok ein sesong i 4. divisjon. Blir det uavgjort har begge laga sikra plassen.

 

Fusa, Voss 2, Rosendal og Austrheim Lindås har alle vore klare for nedrykk ei god stund.

To lag til må ta den tunge vegen ned til 5. divisjon.  To rundar før slutt ser det ut til at dette kan verta Sandviken og NHH som begge har fem poeng opp til Laksevåg på trygg grunn. Men både Sandviken og NHH har kampar mot bunnlag denne helga og bør ta tre poeng. Laksevåg spelar borte mot serieleiar Loddefjord, og det skal mykje til for at det blir tre poeng av det.

Einaste håpet for NHH då er at kampen mellom Laksevåg og Sandviken ender uavgjort samtidig som dei sjølve vinn mot Ny Krohnborg. Då vil det stå på målforskjellen mellom NHH og Laksevåg. Den duellen trur vi NHH vinn knepent.

For at Laksevåg ikkje skal havna ned i denne suppa må dei altså slå Loddefjord i helga. Eit uavgjort-resultat vil ikkje hjelpa stort då Sandviken har mykje bedre målforskjell, og vil smetta forbi i siste runden ved å slå nettopp Laksevåg.

 

Kan Radøy Manger eller Ny Krohnborg rykka ned?

Det er faktisk store sjansar for at eitt av desse to laga havnar i same nedrykkssuppa. Det laget som evt. taper den innbyrdes kampen i helga vil framleis stå med 35 poeng og med tap i siste runden, der begge har vanskelege kampar, kan det fortenda med 5. divisjonsspel neste sesong.

Her er det altså duka for spenning til siste slutt dersom ikkje Laksevåg slår Loddefjord samtidig som kampen mellom Radøy og Ny Krohnborg endar uavgjort. Då er løpet kjørt for NHH og Sandviken.

 

Vi har sett på dei to siste rundane og gjort våre forhåndstips litt lenger nede på sida. Vi har også sett opp slutt-tabellen slik den vert sjåande ut dersom spådommane våre slår til.

 

Tabellen to runder før slutt

4.div Menn avd.1 2010

LagKSUTMFMMP
1Loddefjord201631763151
2Valestrand Hjellvik201541581449
3Djerv201226564038
4Radøy/Manger201127423535
5Ny-Krohnborg201127494335
6Laksevåg20974423434
7Sandviken20929684929
8NHH20857322729
9Fusa Fotball204214306314
10Voss 2203215275011
11Rosendal203215317211
12Austrheim-Lindås20131626796

 

Runde 21
09-10 15:00Loddefjord - LaksevågHLaksevåg vil kjempa for å sikra plassen. Knepen seier til hjemmelaget. Åpent!
09-10 15:00Austrheim-Lindås - DjervSikker B
09-10 15:00Ny-Krohnborg - Radøy/MangerBegge lagene sikrer plassen med ett poeng. Da blir det ofte slik.
09-10 15:00NHH - Fusa FotballHSikker H
09-10 15:00Rosendal - Valestrand HjellvikVH må vinna for å henga med i opprykkskampen og bør ta alle tre poenga her.
10-10 16:00Sandviken - Voss 2Sikker H
Runde 22
16-10 16:00NHH - Ny-KrohnborgVi trur NHH vinner, men rykker likevel ned på målforskjel.
16-10 16:00Valestrand Hjellvik - Loddefjord?Seriefinalen! Her kan alt skje!
16-10 16:00Voss 2 - Fusa FotballBunnkamp. Vossingane vinner knepent.
16-10 16:00Djerv - RosendalSikker H
16-10 16:00Laksevåg - SandvikenSandviken sender Laksevåg ned i 5. divisjon.
16-10 16:00Radøy/Manger - Austrheim-LindåsLokalderby. Begge lag kjem til å gi alt. Vi trur på ein knepen seier for hjemmelaget

 

Slik vil slutt-tabellen sjå ut dersom tipsa våre går inn. Vi har ikkje tatt med seriefinalen mellom VH og Loddefjord som VHFK etter all sannsynleghet må vinna for å rykka opp...(Vi har ikkje justert målforskjellen)

 

LagKSUTMFMMP
1Loddefjord211731763154
2Valestrand Hjellvik211641581452
3Djerv221426564044
4Radøy/Manger221237423539
5Ny-Krohnborg221138494336
6Sandviken221129684935
7NHH221057423435
8Laksevåg22976322734
9Voss 2 224216275014
10Fusa Fotball224216306314
11Rosendal223217317211
12Austrheim-Lindås22131826796

 

Toppscorartabellen etter 20 rundar

 

NavnKlubbMål
Daniel MisundLoddefjord25
Roar OlsenLoddefjord18
Tom Andre AxlandNy Krohnborg16
Stian StenehjemLoddefjord15
Alexander Surdal NilsenSandviken14
Svein Erik BjordalDjerv14
Richard VågenesDjerv12
Magnus OpheimVHFK11
Øyvind ThomassenVHFK10
Anders FlaaSandviken10
Anders NorevikNy Krohnborg10
Kristoffer BognøyVHFK9
Are VikenDjerv9

 

Her kan du sjå kven som ligg an til toppscorartittelen i dei ulike laga

 

Austrheim Lindås:

Are Førde   6 mål

Anders Langøy 4 mål

Karl Ludvig Daae 4 mål

Djerv

Svein Erik Bjordal 14 mål

Richard Vågenes 12 mål

Are Viken 9 mål

Fusa Fotball

Frode Koldal  6 mål

Stian Håvik 5 mål

Esben Nordtveit 3 mål

Laksevåg

Åge Nyborg 6 mål

Robert Thomsen 5 mål

Christian Moe 5 mål

Frode Hellesø 5 mål

Loddefjord

Daniel Misund 25 mål

Roar Olsen 18 mål

Stian Stenehjem 15 mål

NHH

Burhan Cinar 8 mål

Magnus Idland 4 mål

Andreas Dahle 4 mål

Magnus Garden 4 mål

Ny Krohnborg

Tom Andre Axland 16 mål

Anders Norevik 10 mål

Jostein Aga 5 mål

Radøy/Manger

Andre S. Fivesdal 8 mål

Terje Tangedal 5 mål

Daniel Waage 5 mål

Thomas Lunde 5 mål

Rosendal

Frode Havnerås 8 mål

Tommy Rossland 6 mål

Kjetil Rangsæter 3 mål

Sandviken

Alexander Surdal Nilsen 14 mål

Andreas Flaa 10 mål

Martin Roska 8 mål

John Kåre Hatlevoll 8 mål

Valestrand Hjellvik

Magnus Opheim 11 mål

Øyvind Thomassen 10 mål

Kristoffer Bognøy 9 mål

Pål Tufta 5 mål

Jonas Hauge 5 mål

Trygve Nilsen 5 mål

Mons Gillesdal 3 mål

Are Bryhn 3 mål

Tom Sivertsen 3 mål

Torgeir Rud 2 mål

Simen Kallekleiv 1 mål

Oddvar Hjortland 1 mål

Voss 2

Magnus Haukeland 5 mål

Hans Kristian Ringkjøp 4 mål

Ola Egge Ødegaard  3 mål