Alt om den 8. runden

Det blir live-dekning av torsdagens kamp mot Kopervik. Vi gir deg de største høydepunktene fra kampen og du kan chatte med vår live-reporter underveis. Det blir scoringsvarsel fra andre kamper i vår avdeling. Du følger kampen live i vårt live-senter som du finner til venstre i menyen under A-lag Herrer. Les alt om den 8 runden her. Tabell, toppscorere og tippetips.

VHFK - Kopervik H
H-2.55  U-4.30  B-1.60 Norsk Tipping
H-2.85  U-5.35  B-1.75 Nordicbet
Kan Valestrand Hjellvik ta sin tredje strake seier i 3. divisjon? Mange mener Kopervik blir for tøff motstand for Joens menn. Vi har tatt en titt på hvor gode Kopervik har vært og vi ble ikke skremt. På de 17 siste kampene har det kun blitt 4 trepoengere og hele 10 tap. Les selv!
30.05.2011Kopervik - Brann, SK 2 2 - 3
23.05.2011Haugesund 2 - Kopervik 1 - 4
16.05.2011Kopervik - Åkra 2 - 0
07.05.2011Os - Kopervik 3 - 0
01.05.2011Vidar - Kopervik 1 - 1
25.04.2011Kopervik - Fyllingen 4 - 1
15.04.2011Djerv 1919 - Kopervik 2 - 3
09.04.2011Kopervik - Øystese 0 - 0
23.10.2010Kopervik - Start 2 1 - 1
16.10.2010Ørn-Horten - Kopervik 4 - 2
10.10.2010FK Tønsberg - Kopervik 2 - 0
04.10.2010Kopervik - Odd 2 2 - 3
25.09.2010Pors Grenland - Kopervik 5 - 3
18.09.2010Kopervik - Flekkerøy 0 - 5
11.09.2010Vard - Kopervik 2 - 0
04.09.2010Kopervik - Randaberg 1 - 3
28.08.2010Fram Larvik - Kopervik 3 - 0

Vi ser at Kopervik såvidt fikk 3 poeng mot dumpekandidat Djerv 1919. Dette viser at det fort kan gå mot tre nye poeng i morgendagens kamp. Vi håper på fullt trøkk på bunkersen og sol fra skyfri himmel. Sikker H!

Haugesund 2 - Djerv 1919  B
Her kan det komme en overraskelse. Djerv 1919 har tapt alle 7 kampene sålangt, mens Haugesund 2 står kun med 1 fattig poeng på de siste fire. Tippeligareservene kan fort spille seg inn i bunnkampen her. På tide med årets først til Djerv 1919. Vi spår en tynn borteseier.

Os - Staal Jørpeland H 
H-2.25  U-3.75  B-1.85 Norsk Tipping
H-2.45  U-4.85  B-2.00 Nordicbet
Skal Os hevde seg i toppen er de avhengig av tre poeng her. Staal virket uslåelige, men har vist svake takter i det siste. Vi tror ikke dette bedrer seg mot solide Os. Knepen hjemmeseier.

Åkra - Fyllingen  Sikker B 
H-3.40  U-4.70  B-1.35 Norsk Tipping
H-3.70  U-4.65  B-1.50 Nordicbet
Dette tar Fyllingen hjem enkelt. Fyllingen styrer mot opprykk og virker som det beste laget i denne avdelingen tett fulgt av Brann 2, Øystese og Staal.
Åkra skal være enkel match for serielederen. Sikker B

Brann 2 - Øystese  B
Her tror vi Brann 2 får seg en karamell. Øystese virker bunnsolide etter en litt uheldig start med knepne tap mot gode motstandere. På tide med litt motgang for Brann 2. Her blir det borteseier.

Skjold - Askøy  H 
H-1.45  U-4.50  B-2.95 Norsk Tipping
H-1.55  U-5.50  B-3.50 Nordicbet.com
Her blir det krig om poengene. Umulig å spå dette utfallet, men en liten knapp på hjemmelaget. Skjold har en meget god keeper som fort kan bli tungen på vektskålen i denne kampen. Helgardering

Stord - Sotra B 
H-1.40  U-4.60  B-3.15 Norsk Tipping
H-1.50  U-5.50  B-3.80 Nordicbet.com
Nok en jevn kamp. Sotra fikk sin første seier forrige helg og kan fort følge opp med en til her. Stord virker svært ujevne,.. Sterkt å ta poeng borte mot Staal sist.

Scoringstoppen 2011 - 3. divisjon avd. 7 (oppdatert 01.juni)

MålNavnKlubb
7
Arne Dalehaug
Staal Jørpeland
7
Tim Nilsen
Fyllingen
7
Geir TharaldsenÅkra
7
Espen Bjørkevoll
Øystese
6
Kjetil Kalve
Brann 2
6
Roy Miljeteig
Skjold
6
Magne Nilsen
Fyllingen
5
Lars Waage Hansen
Haugesund 2
5
Martin Knudsen
Staal Jørpeland
4
Eirik Jøssang
Staal Jørpeland
4
Kristoffer Nesse Stephansen
Fyllingen
4
Kittiphong Pluemjaj
Brann 2
4
Juninho
Brann 2
4
Steffen Lie Skålevik
Sotra
4
Kristoffer Knudsen Larsen
Brann 2

Her finner du hele listen med alle målscorerne sålangt i år.


3. Divisjon avd. 7 - 2011

Lag K S U T MF MM P
1Fyllingen760127518
2Brann 2760127918
3Staal Jørpeland751120616
4Øystese741216513
5Kopervik7412151013
6Os7403151212
7Åkra7313151410
8Haugesund 27313141410
9Skjold730414259
10Stord721410167
11Askøy720510226
12Valestrand Hjellvik72056226
13Sotra71247145
14Djerv 191970076280


Neste runde spilles slik
Runde 9
04-06 16:00Øystese - Valestrand Hjellvik - Årets bortekamp for VH-supporterne. Sikker H
04-06 16:00Askøy - Stord - Jevnt. HB
04-06 16:00Kopervik - Skjold - Sikker H
04-06 16:00Staal Jørpeland - Sotra - Sikker H
05-06 19:00Os - Åkra - Sikker H
06-06 19:00Djerv 1919 - Brann 2 - Sikker B
06-06 19:00Fyllingen - Haugesund 2 - Sikker H